неділя, 21 травня 2017 р.

Урок
10 клас
Тема: Психологічна глибина та  суперечливий образ Анни Кареніної у романі Льва Толстого
Мета: охарактеризувати образ головної героїні роману Льва Толстого «Анна Кареніна»  в його психологічній глибині,  формувати навички дослідження художнього твору, аналізу літературного героя; розвивати читацьку компетентність та естетичний смак; виховувати людяність,толерантність  у ставленні до оточуючих.
Очікувані результати: учні вміють виділяти ключові епізоди роману, характеризувати образи головних героїв твору в їхній психологічній глибині (особливо Анни Кареніної), доводять загальнолюдське значення роману, висловлюють особисте ставлення до проблем, що піднімаються в творі.
Тип уроку: урок-дослідження
Методи: дискусія, бесіда, робота з книгою.
Обладнання: портрети Льва Толстого, ілюстрації до роману, підручники, м’ячик для пінг-понга, портрети актрис – виконавець ролі Анни Кареніної, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. 


Нехай мені доля вготовила муки.
Не камінь на плечі, а цілий обвал.
Я буду до щастя простягувать руки,
Я буду молитись на свій ідеал.
Нехай моя доля знедолена плаче,
Карає і мучить нестерпним життям,
Я – все-таки сильна, я щось таки значу,
Я світ цей дивую красивим дитям.
Накотяться біди – повинна здолати,
Підкотиться туга- повинна змовчать
Немеркнуче світло: я – жінка, я – мати,
Запалена Богом остання свіча.
І  хто мене кине  – покинутий буде.
Хто словом осудить – осудиться сам.
Земна і небесна – такою прибуду!
Такою достанусь грядущим вікам.
Ганна Чубач



Учитель. Я дозволила собі розпочати сьогоднішній урок словами відомої української поетеси Ганни Чубач. Ці поетичні рядки, на мій погляд, є гімном жінці: жінці-матері, жінці-дружині, жінці-коханій.
Саме про всі ці жіночі іпостасі, які розкриються перед нами  через образ головної героїні роману «Анна Кареніна»,  і йтиме мова на уроці.